Уроки 2018. Вік 8-12 років. Табірна програма “Хто твій авторитет?” (2018)

Скачати “Уроки 2018. Вік 8-12 років. Табірна програма “Хто твій авторитет?” (2018)” 

 1. Скачати “Урок 1-го дня, 8-12 років, Сім’я”
 2. Скачати “Урок 2-го дня, 8-12 років, Ісус-Друг”
 3. Скачати “Урок 3-го дня, 8-12 років, Ісус і учні”
 4. Скачати “Урок 4-го дня, 8-12 років, Ісус і незнайомі”
 5. Скачати “Урок 5-го дня, 8-12 років, Ісус і я”

 

 

 

Табірна програма 2018

 «Хто твій авторитет?»

1-й день

Ісус про сім’ю

 Вік 8-12 років

Ціль:

 • розповісти, що Ісус був слухняний Своїм земним батькам;
 • показати дітям, як Ісус навчав вести себе у сім’ї;
 • спонукати розвивати такі відносини з батьками, братами, сестрами і близькими родичами, щоб мати благословення у житті.

 

ЗВ: Колосян 3:20 «Діти, будьте слухняні в усьому батькам, бо це Господеві приємне!»

Місця Писання: Матвія 15:4, Івана 19:25-27, Луки 2:51, Рим.12:10, 1Сол. 4:9, Левит 19:32, Ефесян 6:1-3.

План уроку

 1. Що таке сім’я?
 2. Ісус був слухняний. (Луки 2:51)
 3. Ісус навчає тебе шанувати батьків (Матвія 15:4):
 • бути слухняним;
 • не злословити;
 • не зневажати.
 1. Бог пропонує тобі любити своїх братів та сестер. (Рим.12:10, 1Сол.4:9)
 2. Правильно поводься з бабусею і дідусем. (Левит 19:32)
 3. Живи так, щоб добре велося тобі. (Ефесян 6:2-3)

 

І. Організаційна частина

1.1. Вітання

Привітатись з кожною дитиною, давши “п’ятірочку”, при цьому називати їх імена (бо діти вже мають бейджики). При цьому не забувайте посміхатись.

 

1.2. Знайомство

Помічник має  представити наставника і навпаки, але при цьому сказати якісь цікаві факти із біографії,  і додати що він/вона любить вас (дітей), а діти – один про одного, кидаючи м’ячик або клубок ниток кому захоче, щоб кожний розповідав про когось, а не про себе.

1.3. Перекличка: Зачитати дітей по списку, вручаючи їм бейжики

1.3. Молитва (якщо таборів не було, то в перший день розповісти вихованцям, що ви маєте зараз робити, як вони мають себе вести під час молитви, спочатку самі помоліться, в наступні рази нехай повторюють за вами, або вже самі моляться, коли навчаться)

1.4. Спів (якщо табір вперше, то можна не співати в перший день, якщо вже був, то обрати добре знайому їм пісню)  

 

ІІ. Повторення опорних знань

Варіант 1.

ЗАВДАННЯ: склади пазли.

На ватмані намалювати будиночок. Малюнок розрізати у вигляді пазлів приблизно на 12-15 частин, можна менше, по кількості запитань. Наклеїти запитання на зворотній стороні. Якщо запитання по першому дню, то його розмістити на фундаменті.

По 3 запитання по кожному дню:

– ГІ

– ЗВ

– По біблійній історії або на застосування основної істини дня.

Варіант 2.

         Намалювати на ватмані і вирізати будинок. Запитати, про які частини будинку ми говорили минулого року. Як це стосується нашого життя?

 Фундамент – Ісус Христос – надійна основа

Стіни, розчин – справи, зроблені з любов’ю.

Дах – Ісус Христос – надійний захисник

Двері – Ісус Христос – двері в небеса

Вікно – Ісус Христос є правда

ІІІ. Мотиваційна частина

Розгадати кросворд.

 

 • З ним ніколи не сварюся, іграшками поділюся.

Буду з ним дружити, гратись, бо це мій рідненький …(братик)

 • Добрий, дуже справедливий, біля нього ми щасливі.

Знає, вміє він багато, гордимося, це наш …(тато)

 • Він чимало літ прожив, на повагу заслужив.

Для матусі він – татусь, а для мене він -….(дідусь)

 • Хитрі очі, дві косички, у веснянках ніс та щічки.

Непосида невеличка називається …..(сестричка)

 • Пестить, ніжить і голубить, розуміє, дуже любить.

Я до неї пригорнуся, бо вона моя …(бабуся)

 • Дуже щира і ласкава для дочки і сина ….(мама)

Речення звязка: Отже, сьогодні ми поговоримо про родину або сім’ю і взаємовідносини з ними.

 1. IV. Засвоєння нових знань.
 2. Що таке сім’я?
 • З кого складається ваша сім’я? (Відповіді).

Отже, сім’я складається з мами, тата, дітей. Можна ще сказати так: з батьків та дітей.

 • А у ваших мам і татусів теж є батьки. Як ви їх називаєте?
 • Але ваші бабусі і дідусі теж колись були маленькими. І у них теж були свої батьки. А ви знаєте, як повинні їх називати? (прабабусі і прадідусі).

Отже, сім’я (за тлумачним словником) – це група людей, що складається з чоловіка, жінки, дітей та інших близьких родичів, які живуть разом.

Звідки, на вашу думку, взялася сім’я? (В.д.) Сім’ю створив Господь. Про це ми читаємо у Писанні. Буття 1:27«І Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив, як чоловіка та жінку створив їх.»

Ще по іншому ми свою сім’ю називаємо рідними. Я дуже рада(ий), що у вас є рідні люди, які про вас турбуються, хвилюються, які не залишають вас, коли ви у скрутній ситуації. Любляча родина розділить з вами і радощі, і тривоги.  Тато і мама стараються, щоб їх дітки мали у що вдягнутися і що поїсти, створюють сімейний затишок. Та, на жаль, є діти, які з різних причин не мають батьківської любові. І їхньою домівкою стають дитячі будинки, інтернати. Їхні рожеві щічки ніхто не цілує, ніхто їх не голубить. Вони живуть мріями, що одного разу хтось прийде і скаже: «Я твоя мама, іди зі мною.» А скільки є сиріт!

Майже 106 тис. дітей, або 1,5% усього дитячого населення країни, живуть і виховуються в інтернатах, але тільки 8% з них є сиротами – решта 92% мають батьків. (пропоную цю статистику зобразити наочно у вигляді наприклад, діаграми – Додаток…)

Ось таку сумну статистику ми маємо у нашій країні. Але Божий задум щодо сім’ї був зовсім іншим. У Божому задумі сім’я – це затишок, тепло, мир, любов, допомога….

 

 1. Ісус був слухняним ( Луки 2:51).

На землі сім’я була і у Ісуса Христа. Хто скаже, як звали Його батьків? (в.д.)  Так, земне життя Ісусу Христу дали Марія і Йосип.

Батьки дали життя і нам. А життя – це безцінний дар для нас. Тому поки батьки живі, ми маємо проявляти велику повагу і любов до них.

Живучи на землі, Ісус Христос залишив для нас зразковий приклад того, як потрібно шанувати своїх батьків.

Батьки Ісуса були простими людьми, як наші батьки. Йосип був теслею, він робив вироби із дерева, можливо такі (показати вироби: кухонну дощечку, чи качалко, рамку, дерев’яну ложку, тощо.) і напевно також навчав свого Сина цього ремесла. Це свідчить нам про те, що Ісус був здібним і старанним хлопчиком у дитинстві. Упродовж усього Його життя ми з вами не знайдемо згадку в біблійному тексті, що Ісус суперечив Своїм земним батькам. Напевно Йому, як і усім нам кортіло погуляти і погратися з однолітками, побавитися з ними. Але разом з тим Він слухався своїх тата і маму, ходив до храму, так як ми з вами, вивчав Божий закон. (прочитати з Біблії) Луки 2:51-52 «І пішов Він із ними, і прибув у Назарет, і був їм слухняний. А Ісус зростав мудрістю, і віком та благодаттю, у Бога й людей.»

(додаток 1-2, малюнок Ісус допомагає тату  або тут можна замість малюнка принести рубанок, кусок дошки, …інструменти теслі, Ісус у храмі)

 

Своїм послухом Ісус показував те, що поважає Своїх батьків.  Як і всім батькам їм це дуже подобалося. Навіть в кінці Свого життя, висячи на хресті (додаток 13 (малюнок «Ісус на хресті»)  під палючим палестинським сонцем у страшних муках, Він потурбувався про те, щоб Його маму доглянув учень  Іван. Напевно тата уже не було в живих, адже Біблія нічого про нього нам не говорить.

А найголовніше те, що все життя Ісус був у покорі перед Батьком Своїм Небесним, який Його послав на землю, для того, щоб спасти всіх людей від їхніх гріхів, від пекла, в яке підуть всі грішники, бо написано в Біблії, що в Гетсиманському саду перед розп’яттям, Ісус сказав, для Свого Отця небесного: «Хай буде Твоя воля, не моя», так і ти не став свої забаганки по перед батьківської волі, і буде тобі добре від того.

А зараз Ісус Христос живий, Він вознісся на небо і хоче, щоб всі діти слухали своїх батьків. Чи тобі завжди легко слухатись? Немає нічого дивного, якщо ні. Усім, як малим так і нам старшим, іноді буває важко виявляти послух.  Але у  Біблії написано (зачитати з Біблії) Еф. 6:1 «Діти, слухайтеся своїх батьків у Господі, бо це справедливе»

 

 1. Ісус навчає тебе шанувати батьків (Матвія 15:4).

Це стосується як малих, так і дорослих. Одного разу Ісус нагадав для людей, які Його оточували заповідь, яку багато років назад Бог дав Мойсею на горі Сінай. Напевно, Він бачив, що хоча люди знали напам’ять її, але не виконували. Матвія 15:4 «Бо Бог заповів: Шануй батька та матір…» Бог настільки високо оцінює важливість пошани батьків, що заніс це до Десяти Заповідей. (Показати заповіді,  5-та заповідь виділена, заповіді зробити із картону чи пінопласту, чи з гіпсу, а не малюнок)

 

Пошана – це щось більше, ніж порожні слова. Слово «шанувати» в цьому вірші є дієсловом, тому воно вимагає відповідних дій.

Божа заповідь шанувати батька й матір означає оточити їх своєю любов’ю, що вони з-поміж усіх друзів найкращі, бо піклуються про нас більше, ніж про себе, говорити  батькам слова подяки, проявляти особливу повагу до батьків, поводитися із ними скромно і пристойно, а не вимагати від батьків дорогі речі, наприклад,  мобільний телефон, бо із тим, що в тебе є, тобі вже соромно або не модно ходити. Або дорогий одяг, бо інші уже придбали собі новіший, модніший. Або добиваєшся права (дозволу) голосно слухати  музику, яка тобі подобається… А чи задумувався ти над тим, що її ритм збуджує нервову систему тата чи мами, які втомлені прийшли з роботи (з поля) і дуже хочуть відпочити? Або ти насолоджуєшся компанією, де тобі весело і хотілося б проводити свій вільний час. А чомусь забуваєш про найближчих людей, зневажаючи їхні поради…, і цим самим ти шкодиш найбільше собі. Батьки завжди тобі радять добре, адже вони тебе люблять і хочуть, щоб ти ріс гарним, здоровим та вихованим.

Бог подарував нам батьків. Шануйте їх своїм життям, ніколи не осоромлюйте їхнє добре ім’я, слухайте і поважайте їх, поки вони у вас є! Дбаймо про них, бо тато з мамою віддають для вас усе, що мають. (додаток 4 – діти, шануйте батьків)

 

Завдання:

Сформувати дітей у 4 групи за допомогою кольорових смужок. Кожна дитина вибирає колір, який їй подобається, але кольорів має бути однакова кількість  і дати завдання (на 2 хв.)

Пояснити, що означає:       

    – бути слухняним –Приповісті 6:20 – 22

         –  чесним – не злословити Приповісті 20:20

          не зневажати батьків – Приповісті 23:22

         Разом із завданням дати дітям Біблію, щоб прочитали (хто гарно читає) позначений у Біблії текст,  вчитель доповнює, ілюструючи наочними посібниками).

Друзі, давайте розглянемо конкретніше, що означає «шанувати»?

Шанувати – означає відчувати або виявляти глибоку повагу, пошану до когось, чогось, поважати.

 

 • Бути слухняними.

Наша пошана до батьків може виявлятися через послух. Тобто, коли ми будемо слухатися і виконувати те добре, що нас просять батьки, або прислухатися до їхніх порад чи настанов. Адже вони прожили уже життя і можуть застерегти нас від багатьох помилок.

 «Стережи, сину мій, заповідь батька свого, і не відкидай науки матері своєї! Прив’яжи їх на серці своєму назавжди, повісь їх на шиї своїй! Вона буде провадити тебе у ході, стерегтиме тебе, коли будеш лежати, а пробудишся мовити буде до тебе!» Приповісті 6:20 – 22

(браслет з ім’ям або годинник на руку). Ці речі часто нам нагадують тих, хто нам їх подарував, так само і ти постійно маєш пам’ятати заповідь про пошану батьків.

Після того, як ви подорослішаєте, послух, якому ви навчилися в дитинстві і юності, допоможе вам поважати інші авторитети, а саме уряд, різні державні органи та роботодавців.

 • Бути чесними по відношенню до своїх батьків.

Ще ми можемо шанувати своїх батьків, коли будемо із ними в усьому чесними. Іноді нам дуже кортить прикрити свої вчинки неправдивими словами, тобто обманути батьків, наприклад, сказати що загубив щоденника, а насправді просто викинув його, бо там стояла погана оцінка. Або коли тебе посилають до магазину, даючи гроші та список: чи ти завжди приносиш всю решту, чи можливо, присвоюєш собі дрібні залишки грошей  і таким чином збираєш собі гроші. (показати гаманець, гроші і чек) Адже тобі невигідно говорити правду, тому що тато покарає за це. Давайте згадаємо Біблійну історію про братів Йосипа. Вони продали свого брата в рабство до Єгипту, а батькові сказали неправду про те, що його сина розірвали хижі звірі. Цим самим вони завдали своєму батькові нестерпного болю. Брати бачили, як батько страждає, але мовчали. Буття 37:31,34. А вони взяли вбрання Йосипа, і зарізали козла, і вмочили в кров… І роздер Яків одіж свою , і зодягнув веретище (грубий одяг) на стегна свої, і багато днів справляв жалобу по синові своєму…Але пам’ятай: завжди говори правду своїм батькам, якою вона б не була. Це зробить ваші відносини із ними чистими і відкритими.

 • Не злословити.

(показати 2 стакани із чистою водою, чорнило – додати у воду – той, хто злословить батьків, забруднює свою душу. Вибрати колір фарби, який символізує добрі слова – яскравий і погані слова – чорний. Фарба – це наші слова, які ми виносимо із свого серця до людей. Вмочити пензлик у фарбу і тоді у воду, щоб вода змінила колір. На кольорову фарбу можна викликати на допомогу когось із дітей і при цьому нехай вони скажуть якісь хороші слова про своїх батьків.)

В наш час, на жаль, ми можемо чути , як  діти говорять образливі слова на своїх батьків, (наставник продовжує ілюстрацію з чорною фарбою)  називають їх «старий» або «стара», «мої предки». Ніхто нам не дав права так спілкуватися з батьками. Навіть чисто з людської точки зору це неправильно. Тим паче в Божих очах. Іноді навіть чуємо, як діти обзивають батьків нецензурними словами. Ось що про це говорить Біблія: «Хто кляне свого батька та матір свою, погасне світильник йому серед темряви!» Приповісти 20:20

Коли на вулиці або в кімнаті темно, а нам потрібно щось знайти, то ми світимо ліхтариком. Уявіть собі, що раптом наш ліхтарик (показати його) вийшов з ладу і погас. Нам буде дуже незручно іти і  щось шукати в темряві без світла. Так само нас може торкнутися нещастя або непередбачені неприємні обставини у житті, якщо ми будемо злословити своїх батьків.

 • Не зневажати, не погорджувати батьками.

Коли батьки постаріють, іноді діти соромляться їх перед своїми друзями, однолітками,  і ставляться до них з презирством. Нехтують ними, принижують їх, кажучи, що вони нічого не розуміють і не розбираються в тому чи іншому. Біблія і  про це застерігає:

 «Слухай батька свого, він тебе породив, і не гордуй, як постаріла мати твоя.» Приповісті 23:22  (додаток 8) показати зімяту грошову купюру(200),запитати. чи вона втратила свою цінність? Правда ж ні? Так само і наші батьки, якщо вони постаріють і на їхньому обличчі зявляться зморшки – вони все одно залишаються найдорожчими людьми і заслуговують на високу повагу і пошану.

 

«Нехай той, хто зневажливо говорить про свого батька чи матір, буде покараний смертю». Матвія 15:4

 

Отже, прислухаймося до слушних порад, які записані у Слові Божому. Це послужить нам лише на користь. Від цього життя буде лише благословенним і щасливим.  (Додаток  “Благословенне покоління”)

 

4.Бог пропонує вам любити своїх братів і сестер.

         На початку уроку ми говорили про те, що до складу сім’ї ще входять діти, тобто наші брати і сестри.  Велика радість для батьків, коли їх діти дружно живуть між собою, люблять один одного. Ось як радить нам апостол Павло у Священному Писанні вести себе з ними: (роздати ці посилання місць 4 командам (тим, що були раніше поділені), щоб прочитали їх з Біблії і пояснили як потрібно себе вести з братами і сестрами) (додаток 9 – малюнок «Рідні брати друзі між собою»)

 «Любіть один одного братньою любов’ю; випереджуйте один одного пошаною!» Рим. 12:10

Матв.18: 34, 35 «…коли кожен не простить своєму братові з серця свого їхніх прогріхів»

«…Благаємо ж, браття, ми вас, щоб у цьому ще більш ви зростали.»  1Солунян 4:9,10

«Не обмовляйте, брати, один одного!» Якова 4:11; Матвія 18:34-35

 

А як можна показати, що ми по-справжньому любимо братів і сестер? (в.д.)

Коли ми їх любимо, то не уникаємо їх, а з радістю спілкуємося із ними, адже вони можуть бути найближчими друзями. Якщо вони потрапили в біду, ми завжди приходимо на допомогу, адже всі ми одна сім’я, велика родина. Якщо  або меншим або старшим  нашим братам чи сестрам потрібна якась допомога, ми з радістю маємо допомогти тим, чим можемо. Якщо  ми по-справжньому любимо їх, то  ми є учнями Ісуса, Великого Учителя.

То ж будемо вдячні Богові, який дав кожному з нас сім’ю і ми маємо тих, хто живе поруч з нами. А якщо так сталося, що з певних причин у тебе немає рідних, то пам’ятай, що є Бог, якого Біблія називає Батьком сиріт. Він опікується тобою.

 

 1. Правильно поводьтеся з бабусею і дідусем. Левит 19:32

У декого з вас членами сімей є дідусь чи бабуся. Біблія нас також навчає з великою пошаною обходитися зі старенькими людьми. (Левит 19:32 зачитати).

«Перед лицем сивизни встань, і вшануй лице старого, і будеш боятися Бога свого. Я Господь!»

Хто ці люди є для нас? Наші дідусі і бабусі – також моляться за вас, своїх онуків, навчають вас, діляться своїм життєвим досвідом. Вчать служити Богові і мати Його благословення (якщо вони християни). Вони турбуються про вас, щоб ви мали все необхідне для життя. Вони колись стануть старенькими і не матимуть сил, щоб про вас дбати, тоді ти потурбуйся про них. Ми  повинні поважити стареньких, шануючи їх і допомагати їм. Ти можеш щось принести, подати (показати окуляри), допомогти одягнутись, просто посидіти і поговорити, а можливо і погодувати, як маленьку дитину. Ми повинні також прислухатися до їх порад і поважати їх, що так заповідає Бог.

(додаток 10 – фото своїх дідуся і бабусі із онуками, або малюнок)

 

 1. Живи так, щоб велося тобі (Ефесян 6:2-3)

У своєму житті ми часто чуємо від старших в свою адресу «ти повинен» або «ти повинна» зробити те чи інше. Іноді ми не розуміємо, навіщо нам його робити, але оскільки від нас вимагають, ми хоча і знехотя, але виконуємо.

Але Бог через Своє Слово – Біблію нам вказує, навіщо нам так поводитися з нашою сім’єю. Ви хочете дізнатися? (в.д.) Тоді слухайте:

«Шануй свого батька та матір це перша заповідь з обітницею, щоб добре велося тобі, і щоб ти був на землі довголітній!» Ефесян 6:2-3

Як ми можемо шанувати своїх близьких, ми уже говорили (можна пригадати разом з дітьми). Бог дав для нас умову: якщо ти шануєш своїх батьків, то Я (тобто Бог) роблю так, щоб тобі було добре жити на землі і ти будеш довго жити.

Отож, усі ми сьогодні перед вибором: чи прислухатися до біблійної поради, чи ні. Лише ТИ можеш вирішити для себе, що тобі  робити.

(дати вихід дітям) Ти – сам не завжди зможеш відповідати всім вимогам але лише Бог тобі поможе у цьому, звертайся до Нього про допомогу. Наприклад, ти ось-ось скажеш різке слово комусь із членів сім’ї, то подумки краще, скажи: «Ісус поможи мені, я не хочу таким бути, я хочу бути лагідним/ою», і ти побачиш, той гнів десь щезне, ти його переможеш з Ісусом.

 

Висновок: на сьогоднішньому уроці ми дізналися про те, що Ісус був слухняним своїм земним батькам. А також навчав, як правильно вести себе у сім’ї: будувати правильні відносини з батьками, братами, сестрами і близькими родичами, щоб мати благословення у житті. Роби так  і будеш щасливий!

 

 

Пісня: не ходи маленька ніжка

 

 1. V. Вивчення золотого вірша

(Наочний посібник ЗВ, додаток у папці)

 • ВСТУП (ЗАЦІКАВЛЕННЯ)

 

Принести жменю зерна (пшениці) і можна насіння якихось відомих квітів. Що виросте із зерен цих? (в.д.)

(в.д.) – колосок

(в.д.) – квітка  (показати колосок і квітку)

Так і вони радують сіяча, коли вже виростуть.

 

Речення – зв’язка.

А зараз ми дізнаємося, а що ж приносить радість  для Господа? І прочитаємо це в Біблії.

(Великі веселий і сумний смайлик).

 

 • ЧИТАННЯ: Колосян 3:20 «Діти, будьте слухняні в усьому батькам, бо це Господеві приємне!»

 

 • ПОЯСНЕННЯ:

 

Колосян 3:20 – цей текст записаний у Біблії в листі до Колосян 3 розділ і 20 вірш. Показати дітям у своїй Біблії цей вірш.

 

ДІТИ – це означає, що цей текст стосується кожної дитини, а яка має живих батьків або хоч одного із них, в тому числі  дорослих, хто ще має батьків.

 

БУДЬТЕ СЛУХНЯНІ В УСЬОМУ БАТЬКАМ

– це Божий наказ: слухатись своїх батьків, в усьому: Бог ніколи не спитає у батьків, чи вони слухали тебе і виконували твої примхи, але Він точно спитає  тебе, чи слухав ти своїх  батьків? В усьому – чому в усьому? Тому що вони прожили набагато більше від нас і знають, що нам буде краще в майбутньому і навіть зараз.  Вони вже давно прожили свій «відрізок життя»  – який називається дитинство.

 

БО ЦЕ ГОСПОДЕВІ  ПРИЄМНО.  Лише повний послух і  повне, абсолютне, виконання батьківських добрих порад – приносить Богові задоволення. Але коли батьки радять тобі на зло, або щось погане, принести цигарки з магазину чи спиртного, то ти лагідно скажи, це гріх, я не хочу, щоб ви це робили, бо Богові це не подобається. Або може тобі так здається, то ти  залишишся після Біблійної години і ми з тобою поговоримо.

 

 • ЗАСТОСУВАННЯ.

Зернятко послуху – БЛАГОСЛОВІННЯ (показати квіточку і колосочка)

Зернятко непослуху – ПРОКЛЯТТЯ. (тернину чи колючку, або стебло від рози)

 

Тож які зернятка ти хотів би  зростити для  себе? – ти  маєш обрати і вирішити для себе вже сьогодні.

Кожне зернина – це колосок, який народжує багато зерняток. Вибери послух благословення, щоб добре тобі було.

Уяви, що в школі твої  друзі домовилися після уроків піти на річку купатися, але ти знаєш, що у тебе не вийде, тому що батьки ще зранку говорили, що потрібно іти просапати картоплю. Тоді твої друзі намовляють тебе сказати мамі, що ти йдеш провідати хворого однокласника, а сам прийдеш до них. То ти пам’ятай, що якщо ти послухаєш маму, а не друзів, то зробиш і їй приємне, і Богові.

Якщо ти вибираєш життя в послухові батькам, а це значить, що  це приємне Богу – ти будеш благословенним не лише живучи на землі, а й у вічності! Пам’ятай про це!

 

 • ТРЕНУВАННЯ
 1. Прочитати всім разом із наочного посібника.
 2. Хто хоче з дітей прочитати з Біблії?
 3. 3. Повторіть ті, хто має старших братів і сестер.
 4. Повторіть ті, із ким разом живуть дідусь або бабуся
 5. 5. Хто може повторити не підглядаючи на дошку? (нагородити такого)
 6. Сказати один одному замість слова “діти”, називати ім’я товариша, а замість місця Писання на початку – говорити: так написано у Біблії.
 7. Хто може повторити не підглядаючи на дошку (нагородити такого).

 

 • РЕФЛЕКСІЯ (задавати питання для всіх, а хто відповідатиме, обирає наставник, щоб не відповідали всі на гурт, повторяє ще раз правильну відповідь, щоб усі почули)
 1. Як ти можеш показати, що робиш приємне для Господа? (слухатися)
 2. Хто має слухатися твоїх батьків? (я)
 3. Хто тобі допоможе бути слухняним батькам? (Ісус)

 

 1. VI. Закріплення знань

На родинне дерево або грона винограду, вклеювати вирізані малюнки або фото відповідаючи на запитання на зворотній стороні.

 1. Що таке сім’я?
 2. Чи завжди Ісус був слухняним своїм батькам?
 3. Що означає шанувати батьків?
 4. Хто навчає нас шанувати батьків?
 5. Чому виникають непорозуміння із батьками?
 6. Яким чином ми можемо виявляти свою пошану до батьків?
 7. Якою любов’ю ми повинні любити своїх братів і сестер?
 8. Чим або як ти можеш допомогти людям похилого віку (бабусі і дідусю)?
 9. Для чого нам потрібно шанувати батьків, старших?
 10. Чи готовий ти жертвувати своїми інтересами, щоб зробити приємне для своїх батьків? Якщо так, то чим саме?
 11. За що ти любиш і поважаєш своїх батьків?
 12. Розкажи золотий вірш.
 13. Що ти зробиш, якщо ти ще в школі пообіцяв своєму другові, що прийдеш до нього в гості і ви будете разом кататися на велосипедах, роликах, а мама попросила щоб ти погрався із сестричкою?

(Для повторення можна брати менше запитань, якщо менше діток або брак часу)

 

VII.Формування вмінь та навичок

 Кожна дитина має розповісти: Мені найцікавіше, коли ми із сім’єю…

щось разом робимо, сказати що саме

– роблю приємне (кому, як)?

Можна попередньо роздрукувати невеличкі листочки (анкети) для цього завдання.

 

VIII. Завдання на вечір

 1. Вивчити золотий вірш Колосянам 3:20.
 2. Подякувати батькам, що вони є, за їхню турботу і любов до нас.
 3. Якщо є бабуся і дідусь, то подякувати їм за гостинці, які вони завжди дають онукам, і занести їм гостинець від себе – гулівер, листівочку, тощо….
 4. Зробити домашню справу замість свого брата чи сестри.

Наступного дня обов’язково  запитати про результати.

 

 

ІХ. Додатки: (додатки в папці)

(наочні посібники мають бути більшими ніж А4, щоб було дешевше то можна друкувати у програмі Posteriza, і по менше друкованих, краще намальовані або предмети)

 

 

Наочності, які необхідні для уроку:

Малюнки:

мал. Йосип – тесля (тут можна замість малюнка принести рубанок, кусок дошки, …інструменти теслі,

мал. Ісус у храмі

– мал. Ісус на хресті

– скрижалі, заповіді (заповіді зробити із картону чи пінопласту, чи гіпсу а не малюнок)

– мал. Діти шануйте батьків

 – мал. Бабуся (старенька мати)

– Додаток: Благословенне покоління.

– мал. Рідні брати або сестри – друзі між собою

– мал. Дідусь і бабуся із онуками або фото своїх дідуся бабусі із онуками

– Наочний посібник до ЗВ

– роздрукувати листочки(анкети) із завданнями для формування вмінь і навичок

 

        Предмети:     

 * браслет з ім’ям

 * годинник на руку

 * щоденник

 * гаманець, гроші,чек

 * 2 стакани з чистою водою

 * чорна фарба, пензлик або чорнило і шприц

 * ліхтарик або світильник

 *стара, гривнева банкнота

* Пшениця у льняній торбиночці

* колоски пшениці

* насіння квітів, жива квітка (можна чорнобривці)

* смайлики веселий і сумний

 

 

Золотий вірш:

 

 

Додаток до золотого вірша